top of page

Estetik Diş Hekimliği

GÜZEL GÜLÜMSEME OLUŞTURMAK İÇİN
Kozmetik Diş Hizmetleri

Güzel bir gülümseme size daha iyi hissettirir, kendinize olan saygınızı arttırır ve başkaları üzerinde iyi bir izlenim bırakmanızı sağlar.

Perfect Dental olarak, gülüş estetiğinzi şekillendirdiğimiz çeşitli yöntemler ve teknolojiler sunuyoruz. Estetik diş hekimliği hizmetlerimiz arasında lazer diş beyazlatma, bonding uygulaması, lamine ve metal destekli porselen kaplamalar bulunmaktadır.

estetik diş hekimliği

Zirkonyum Kaplama

Doğada bulunan ve biouyumluluğu çok yüksek olan bu materyal, dişeti sağlığına katkı sağlamaktadır.

Ayrıca beyaz renkli oluşu ışık geçirgenliğine izin vermekte ve doğal diş görüntüsünün yakalanmasını sağlamaktadır.

Estetik açıdan elde edilen bu saydam ya da şeffaf görüntü çok olumlu sonuçlar vermektedir.Zirkonyum altyapı ise normal metallerden daha da dayanıklı oluşu sayesinde hem estetik hemde fonksiyonel açıdan tatmin edici sonuçlar vermektedir. 

porselen kaplama

Porselen Kaplama

Porselen diş kaplama, porselenden elde edilen ve orijinal diş yüzeyini kaplamak üzere üretilen bir diş kaplama tekniğidir. Porselen diş, dişlerde meydana gelen estetik kaygıları gidermek ve kişilere daha kaliteli gülüş elde etmelerini sağlamak için gerçekleştirilen, dişlerin üst kısımlarına yerleştirilen porselen yapraklardan oluşan bir tedavi yöntemidir.

lamine kaplama

Lamine Kaplamalar

Yaprak porselen olarak da bilinen lamina porselen kaplama, estetik görünüm kaygılarını ortadan kaldıran, dişlerdeki kırılma ve deforme olma durumlarına göre özel olarak hazırlanan ve dişlerin ön yüzeylerine yapıştırılan porselen diş tasarımlarıdır. Dişlerde hiçbir aşındırma yapılmaksızın uygulanan lamina diş kaplama, mükemmel uyum ve hassasiyet yakalanmasını sağlarken ince, yarı geçirgen bir tabakadır.

bonding uygulaması

Bonding Uygulaması

Bonding uygulaması yani adeziv sistem dişlerin rengini ya da şeklini değiştirmek, boyutlarını büyütmek ya da dişlerdeki kusurları tedavi edebilmek için dişlere yapılan ilavelerle uygulanır.Bunun için kullanılan malzemeler yani mikrofil ajanlar, doğal dişlerde diş yüzeyine tutturularak dişlerdeki renk ve şekil bozukluklarının kolayca giderilmesini sağlar.

invisaling

Şeffaf Diş Telleri

Saydam bir diş teli edinmek isterseniz ortodontistiniz saydam diş tellerini dişlerinizin ön yüzeylerine bağlar. Ark teli braketlerin içine yerleştirilir ve daha sonra ligatürler olarak bilinen bantlar ark telini yerinde tutmak için braketlerin etrafına sarılır.

diş beyazlatma

Diş Beyazlatma

Diş beyazlatma işlemi (bleaching), diş taşı temizliğinden sonra uyguladığımız ve dişi kendi doğal rengine kavuşturan polisaj yönteminden farklı olarak dişin ağartılması işlemi. Bu beyazlatma işlemi esnasında dişin rengi, orijinal renge göre birkaç ton açılıyor. Beyazlatma işlemi, her zaman kozmetik nedenlerle uygulanmıyor; diş yapısından kaynaklı renk bozukluklarının (erken yaşta fazla antibiyotik kullanımı, aşırı flora maruz kalma gibi...) düzeltilmesinde de tercih edilen bir yöntem.

bottom of page