top of page

Porselen Kaplamalar

Mükemmel Gülüşe Sahip Bir Fotoğraf

Kaplamalar, dişlerine minimal invazyonlar ile güzel bir gülümseme isteyen herkes için ideal bir kozmetik çözümdür.

Doğal dişlerinizi çok ince bir porselen tabakasının arkasına saklayarak yüzünüzü iyileştirebilir ve diş kaplamalarıyla güveninizi artırabiliriz. Kaplamalar dişlerin şeklini, boyutunu, rengini ve simetrisini değiştirmek ve gülümsemek için kullanılabilir.

porselen kaplamalar
Porselen Diş Kronlarının Kozmetik Faydaları

Metal ve porselen-kaynaşmış-metal restorasyonlar dişinizin işlevsel kullanımının gelişimine katkıda bulunur. Bununla birlikte, porselen restorasyonlar estetik açıdan gayet olumlu sonuçlar verir. Porselen kaplamalar hastanın karşısına çok çeşitli tonlarda gelir. Diş hekimleri ve laboratuvar teknisyenleri, malzemeyi gülüşünüzün doğal rengiyle titizlikle eşleştirecektir. Porselen-kaynaşmış-metal doğal dişlerinizle de karşılık gelir. Porselen hastanın titizlikle kullanımı durumunda asla renk değiştirmezler, onlarca yıl boyunca gerçekçi bir görünüme sahip olarak kalırlar.

gülüş estetiği
Porselen Kronların Fonksiyonel Faydaları

Tüm porselen diş restorasyonları kapsamlı fonksiyonel avantajlar sağlar. Her ne kadar öncelikle porselen kronların ağzınızda nasıl göründüğü ile ilgileniyor olsanız da, kronlar yiyecekleri çiğnemek ve ağız sağlığınızı korumak için daha önemlidir. Porselen kronlar hasarlı dişlerin onarılması içindir, yiyecekleri parçalamanıza ve yıllar boyunca sağlıklı bir ağzın keyfini çıkarmanıza fırsat verir.

Diş hekiminin, kronu yerleştirmek için diş yapısının önemli bir kısmını çıkarması gerekmemesi, kendi başına bir avantajdır. Dişin mükemmel sağlıklı kısımlarını ortadan kaldırmaya gerek yoktur. Metal destekli restorasyonların bitişik dişler için nasıl bir potansiyele sahip olduğunu ve neden tam porselen kronların tercih edildiğini anlamak kolaydır. Son olarak, porselen kronlar diğer kronlar kadar aşındırıcı değildir, sağlıklı dişlerin işlevselliğini ve gücünü korur.

metal destekli porselen

Porselen Dolgu

Porselen dolgu (inley-onley), tıpkı estetik porselen kaplamalar gibi, dişin eksik kısmının her bakımdan anatomik olarak tamamlanıp, dişe porselenle dolgu yapma işlemidir. Porselen dolgu ; normalin üzerinde madde kaybı olan diş / dişlerin çürük temizliği yapıldıktan sonra, uygun alt yapı maddeleri ile istenilen koşullara getirilmesi (istenilen koşullara getirmek demek o dişten veya dişlerden ölçü alınabilecek uygun ve net hatların oluşturulması demektir), bu dişlerin hassas ölçüsünün alınıp hassas ölçünün laboratuara yollanması, laboratuarda o dişe özel, eksik kısmı anatomik olarak birebir taklit eden porselen parçanın hazırlanması ve bu porselen parçanın klinikte adeziv sistemle dişe adapte edilmesidir.

dolgu kaplama
bottom of page