top of page

Ağız ve Çene Cerrahisi

sinüs yükseltme

Sinus Yükseltme

Sinüsler vücudumuzun yüz kemikleri arasında yeralan hava boşluklarıdır.Sinüs boşlukları kafatası kemiklerinin ağırlığını azaltmak gibi bir ana görevi, diğer yandan konuşmada ses dalgalarının rezonansını sağlamak ve nefes alınan havayı kısmen temizlemek gibi görevleri vardır.

diş implantları

Kemik Aşılama

İmplantlar, çene kemiğine yerleştirilen doğal dişe alternatif metal diş kökleridir. Bir implant operasyonunun başarılı olması için hastanın implantı destekleyecek yeterli kemik dokusuna sahip olması gerekir. Çene kemiğinde yeterli kemik dokusu yoksa, kemik implantı destekleyemez.

Kemik aşılama, yüksek yoğunluklu bir alandan kemik dokusu almayı ve düşük yoğunluklu bir alanın güçlendirilmesi için kullanılmasını içerir.Diş hekiminiz çenede yetersiz kemik dokusu bulmuşsa kemik aşılama uygulaması yapılacaktır.

20lik dişler

20'lik Dişler

Özellikle üçüncü büyük azılar, onlu yasların sonları veya yirmili yasların baslarında diş eti içinden çıkmaya başlar. Bu disler çıkmadan ya da çıktıktan sonra genellikle çekilmesi gerekir. Bu dişler, çenelerde yer sıkışıklığı, çürük ya da ağrıya neden olduğu için çekilmesi gerekebilir. En sık olarak 20 yaş (akil) dişleri gömük kalmaktadır.Bunları takiben kanın yani köpek dişleri sık olarak çene kemigi içerisinde gömülü kalabilmektedir.

diş çekimi işlemi

Diş Çekimi

Diş çekimi, diş hekimleri tarafından baş vurulan son çaredir. Teknoloji ve bilim gün geçtikçe ilerlemektedir. Diş hekimliği de buna bağlı olarak gelişme gösterir. Diş hekimliğinin birinci amacı ağızda bulunan dişin sağlıklı şekle getirilmesidir. Çeşitli yeni teknoloji tedavilerle diş temizlenebilir, çürükse dolgu gibi bir çok tedavi yöntemi uygulanabilmektedir. Diş çekimi ise tedavisi mümkün dşi olmayan dişler için uygulanan bir tedavidir.

diş eti grefti

Diş Eti Grefti

Dişeti tıkanıklığı sağlığınızı veya görünümünüzü etkiliyorsa, dişeti aşılaması olarak adlandırılan bir prosedür önerilebilir. Korkunç gibi görünse de, periodontistler  tarafından düzenli olarak çeşitli diş eti greftleme prosedürleri uygulanır.

Dişeti aşılaması, az diş eti dokusunun bulunduğu veya henüz diş eti tutulumunu önlemek için veya dişlerin kök yüzeylerini örtmek için tavsiye edilen, az miktarda yeni dokuyu, dikkatli bir şekilde yerleştirmeyi içerir.

bottom of page