top of page

Diş Tatili

Turizmi denilince aklınıza, muhtemelen tropikal bir plajda uzanmayı veya yabancı bir şehirdeki ünlü turistik yerleri keşfetmeyi getiriyorsunuzdur. Son yıllarda, insanların bir kısmının ilgilendiği yeni bir turizm türü var: diş turizmi. Dişleriyle ilgili sorunları olan hastalar, diş tedavisi için yabancı ülkelere seyahat ediyor.

Diş turizminin başlıca nedeni düşük maliyetli diş tedavileridir. Çünkü Almanya, Birleşik Krallık, İrlanda, Hollanda, Belçika, Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada gibi gelişmiş ülkelerde diş tedavileri diğer bazı ülkelere göre daha pahalı olabilmektedir.

Hastalar ülkemizde hem daha az maliyetle istedikleri veya çeşitli konsültasyonlar sonucunda kendileri için uygun görülüp tavsiye edilen tedavileri olabilmekteyken hem de tedavi dışındaki kalan zamanlarında tatillerinin tadını çıkartabiliyorlar.

Türkiye'de Diş Tedavisi'nin Yurtdışına Göre Avantajları

Özel diş hekimliği hizmetlerinin maliyeti birçok Birleşik Krallık,  Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa  vatandaşı için çok pahalıyken, çoğu insan artık dişçiye gitmemenin sağlıkları için tehlikede olduğunu fark etmektedir. Muhtemelen tatildeyken bir diş hekiminden rezervasyon yaptırmak insanların aklında olan bir plan değil, ancak Türkiye'deki diş tedavisi fiyatları,yabancı hastaların diş sağlıklarını ekonomik bir şekilde korumanın ciddi bir seçeneği haline gelmiş bulunmakta.

Ağız sağlığınız açısından istenmeyen hiçbir durum olmadığından emin olmak için diş muayenesi yaptırmak çok önemlidir. Genellikle diş eti hastalığı gibi bir sorun, profesyonel diş temizliği gibi uygun tedaviler erken ve düzenli olarak gerçekleştirilirse hastalık  durdurulabilir. Bu örnek bile tek başına, diş sağlığına yönelik düzenli bakımın ve kontrollerin ihmal edilmesi durumunda kaçınılmaz olarak daha maliyetli tedavi yöntemleriyle ileride uğraşılabileceğinin göstergesidir. Buradan çıkarılacak sonuç ise diş turizmi sadece pahalı prosedürler için değildir; Her yıl binlerce hasta, düzenli kontrol ve temizlikten implantlara, kök kanallarına, köprülere ve daha fazlasına kadar her şey için Türkiye'yi tercih etmektedir.

 

znyqNWQLjN.jpg
OsbvVJAEuw.jpg

Türkiye, iyi eğitimli sağlık personeline sahip modern bir ülkedir. Mükemmel diş turizmi tesisleri, Avrupa'daki diğer ülkelerle karşılaştırıldığında herhangi bir aşağı kalır yanı yoktur: Türkiye’deki klinikler her bakımdan moderndir ve 3D / CT tarama, dijital röntgen ve bilgisayar destekli tasarım / bilgisayar destekli üretim (CAD / CAM) dahil olmak üzere en son teknolojilerle donatılmıştır. Bu nedenle, koruyucu diş hekimliğinden estetik diş hekimliğine kadar, Türkiye’deki klinikler, uygun fiyatlarla mükemmel kaliteyi sunacak uzmanlığa ve olanaklara sahiptir.

Almanya, İngiltere ve İrlanda'dan gelen ziyaretçiler için, birçok havayolu her iki ülkeden Türkiye'deki çeşitli uluslararası havalimanlarına düşük maliyetli uçuşlar mevcuttur.

gez5vb3TQd.jpg

Türkiye ve Didim

Kliniğimiz Didim, Altınkum’dadır. İngilizceye çevrilen Altınkum, altın kum anlamına gelir ve beş kumsalıyla gerçekten adını hak eder.

Didim, Ege'nin en güzel bölgelerinden biridir. Tarihi ve doğal güzelliği ile bilinen bir sahil beldesidir. Plajlarımızın birçoğuna temizlik için mavi bayrak verilmiştir ve misafirperverliği ile tanınmaktadır. Bodrum ve İzmir gibi büyük şehirlere eşit mesafeliyiz.

 

Altınkum'da hareketli, keyifli bir tatil geçirmek isteyen turistler için de dinlendirici, sakin bir tatili tercih edenler için de burada her türlü doğal ve kültürel ortamı bulmak mümkündür. Yapılabilecek pek çok aktivite olduğu gibi, birçok restoranda yerel ve dünya mutfağı seçenekleri mevcuttur.

Türkiye coğrafi ve kültürel olarak Doğu ile Batı, Avrupa ve Asya arasında yer almaktadır. Zengin bir tarih ve çeşitli doğal güzellikler ülkesi olan Türkiye, dost canlısı ve misafirperver insanlarıyla ünlü, modern bir ülkedir.

 

Türkiye, dünyanın bilinen en eski medeniyetlerinden bazılarıyla başlayan ve pek çok imparatorluk, savaş ve önemli tarihi olayları alan inanılmaz derecede zengin ve çeşitli bir tarihe sahiptir. Didim’de bulunan Apollon Tapınağı ve Miletos Antik Kenti ise bu tarihi-kültürel mirasın en güzel mimari örneklerindendir.

Diş Tatili içerikli sağlık turizmine yönelik olarak kliniğimizin ücretsiz olarak sunduğu hizmetler şunlardır:

-Ücretsiz havaalanı Karşılama ve transferi

-Ücretsiz konaklama

-Ücretsiz uzman seyahat planlayıcısı

-Ücretsiz uzman tedavi Planlayıcısı

-Ücretsiz muayene ve röntgen

ZmclyCqEz7.jpg
hNM179GBNH.jpg
bottom of page