top of page

Diş Laboratuvarı

Kliniğimize ait diş laboratuvarında, implantlarla desteklenen veya diş küçültme işlemi sonrası kendi dişlerinizin üzerine giydirilecek olan porselen ve zirkonyum kaplamalar ile total protezlerin üretimini yapmaktayız.  Bu da bizim verimlilik ve zaman konusunda tasarruf sağlamamıza imkan tanımaktadır.

 

Aslına bakılırsa diş laboratuvarında uygulanan teknikler hem bilim hem de sanattır. Her hastasının diş ihtiyacı birbirinden farklı olduğundan, diş laboratuvarı teknisyenlerinin görevleri, kapsamlı ve çeşitlidir. Diş teknisyenleri, lisanslı bir diş hekiminin yönetimi dışında, doğrudan hastalarla nadiren çalışsalar da, diş bakımı ve protetik diş üretimi ekibinin değerli üyeleridirler. Ayrıntılı yazılı talimatları izleyerek ve hastanın dişlerinin veya oral yumuşak dokuların kalıplarını kullanarak doğrudan diş hekimleriyle çalışırlar.

 Tüm dişleri eksik olan hastalar için tam protezler sadece bir veya birkaç dişi eksik olan hastalar için çıkarılabilir kısmi protezler veya sabit köprüler, orijinal boyutlarını ve şekillerini restore etmek için tasarlanmış dişler için ise porselen ve zirkonyum kaplamalar hastanın estetiğini ve işlevini arttıran ve korumak için ortodontik aletler ,vakslar, plastikler, çeşitli alaşımlar veya polimer cam kombinasyonları gibi çeşitli malzemelerle çalışırlar. Birçok teknisyen, laboratuvar prosedürlerini gerçekleştirirken sofistike alet ve ekipmanların kullanımında becerilidir. Bir teknisyenin hem çekici hem de fonksiyonel diş protezleri oluşturulmasına yardımcı olması çok önemlidir. İşte tüm bu çalışmalar diş laboratuvarımızda yapılmaktadır.

bottom of page