top of page

Botox

Gülerken üst diş ve diş etlerinin fazla görünmesi rahatsız ettiğinde, gülümserken ağzı kapatma gereği duyulduğunda cerrahi harici basit çözümü botox sağlar. İdeal bir gülümsemede diş etlerinin görünmemesi istenir. Özellikle kadınlarda daha uzun olan üst 2 kesici dişin gülerken daha fazla görünmesi, fazladan bir çekicilik katar. Kişi gülümsediğinde diş etleri 2 mm ve üzerinde görünüyorsa çoğunlukla diş etleriyle gülümseme söz konusudur. Bu durum gülümsemenin ahengini ciddi olarak bozar. Gülme sırasında dişetleriyle gülümseme yapan kişilerde, burun kanadı ve dudak üst kısmını ‘levator labii superioris alaque nasi’ adlı bir çift kas çekmektedir. Bu kasın fazla aktif olduğu durumlarda, üst dudak kısalır. Üst dişler de kısa ise, dişetleri daha belirgin olarak izlenir.

botox

Dişetleriyle gülümsemenin 3 nedeni vardır.

+ Aşırı hareketli üst dudak
+ Yetersiz sürmüş dişler
+ Üst çenenin normalden fazla dikey yönde gelişmesi

botoks işlemi

Güzel bir gülümseme için Botoks yaptırın

Burun kanatlarının yan sınırından 3-5 mm yanlara yapılan botoks enjeksiyonu ‘dişetleriyle gülümseme’ sorununuza çare olabilir. Enjeksiyon yapılacak bölgelere uyuşturucu krem sürüldükten sonra 5 dakika süren bir işlemle botoks enjeksiyonu yapılır. İşlem öncesinde ve sonrasında buz tutulabilir. İşlem sonrası çalışma ve günlük hayatın devamında hiçbir kısıtlama bulunmaz. Doğru olarak uygulanıldığında şişlik ve morluk görülmeyen bu işlemin sonuçları 2-3 gün içinde başlar. 2 hafta içinde gülüşünüzün daha estetik olduğunu gözlemleyebilirsiniz. Bu yöntemin kalıcılığını sağlamak için, 4-8 ayda bir tekrarlanması gerekir.

Dişeti Botoksu

+ Cerrahi ve diş tedavisinden çekinen,
+ Üst dudağı gülerken fazla yukarı kalkan,
+ Çenede kemik deformitesi olmayan,
+ Nörolojik bir hastalığı olmayan,
+ Hamile veya emzirme durumu olmayan,
+ Kanama bozukluğu olmayan 

kişilerde rahatlıkla uygulanabilir. Gülüş estetiği için uygulanan botoks estetiği yüz anatomisininin iyi bilinmesini gerektirir. Ancak üst çenede aşağıya doğru fazla gelişmesi olan, üst dişleri kısa olan hastalarda cerrahi tedavi seçenekleri mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır. Dişetiyle gülme şikayeti olan her kişide, bu tekniğin etkili olması doktorun muayenesi ve doğru tanısı ile olur.

botoks öncesi sonrası

Neden Bir Diş Hekimini Seçmelisiniz?

Botoks konusunda uzmanlaşmış olan diş hekimleri ortodonti tedavileri, implant operasyonları ve kron kaplamalar da olduğu gibi hastalara üst düzey bir uzmanlıkla yaklaşmaktadırlar ve başka hiç kimse diş eti botoksu ve dudak botoksunda onlardan daha kesin ve estetik çözümleri hastalar için sunamamaktadır.

Diş hekimleri, enjeksiyon söz konusu olduğunda belki de en doğru profesyonellerden biridir çünkü çeşitli diş operasyonları sırasında diş etlerini düzenli olarak enjekte ederler. Sonuç olarak, enjeksiyonların hasta için nispeten ağrısız, hızlı ve rahat olmasını sağlarlar.

Diş hekimleri günümüzde diş tedavisi için gidilecek bir yer olmaktan çok daha fazlasıdır ve gittikçe artan bir şekilde Botox, dolgu maddeleri ve diş tedavisi için tek noktadan hizmet verebilecekleri bir yer haline gelmektedirler.

bottom of page